ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5380 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petr Vacek uvaří na dobročinném bazaru „hereckou“ polévku

0 Richard Winter 8.9.2014

V roli kuchaře se 16. září na pražském náměstí Míru ocitne herec Petr Vacek. Během dobročinného bazaru, který pořádá Občanské sdružení Letní dům, uvaří „hereckou“ polévku. Podobnou kdysi vařili kočovní herci. A na to navázalo i Divadlo Na Jezerce při představeních jedné z jeho nejúspěšnějších inscenací Komedianti, v níž Petr Vacek hraje jednu z hlavních rolí.

Pokaždé navaří kotel polévky někdo z herců. Jednou to je Miluše Šplechtová či Věra Kubánková, jindy Klára Issová, Kristýna Hrušínská a dokonce i Michal Kern. A tak se Petr Vacek rozhodl uvařit tu svoji polévku pod širým nebem během akce Letního domu, s nímž spolupracuje již několik let.

“Kdysi šlo hlavně o to, aby herci vůbec měli něco teplého do žaludku. Proto hraje naše polévka v každém představení svoji důležitou úlohu a dodává mu na autentičnosti,” uvedl Petr Vacek. V Komediantech, zábavné hře o týdnu v životě herců z počátku dvacátého století, jež měla premiéru minulý rok, účinkují spolu s ním mimo jiné Jan Hrušínský či Klára Issová.

“Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají,“ vypráví o hře režisér Arnošt Goldflam. Poprvé v nové sezóně uvede Divadlo Na Jezerce Komedianty hned 18. září.

Dobročinný bazar začíná v 10 a potrvá do 19 hodin. „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů. Výtěžek půjde na programy Občanského sdružení Letní dům – na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů. Myslím, že lidé by si takhle měli pomáhat,” uvedl Petr Vacek.

Kdo zavítá na náměstí Míru kolem 15. hodiny, může se zde setkat právě s Petrem Vackem, Janem Hrušínským, Miluší Šplechtovou a dalšími herci z úspěšných Komediantů i z nově připravované jiskřivé komedie Jiřího Hubače Generálka. V této konverzačce o soužití geniálního vojevůdce Napoleona ve vyhnanství a jeho hospodyně uvidíme Jiřinu Bohdalovou, Radka Holuba, Jana Hrušínského, Petra Vacka a další známé herce.

Premiéra na Jezerce je 20. listopadu 2014.