ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13252 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petr Sís zasedne v mezinárodní porotě Zlín Film Festivalu

0 Redakce 26.2.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež na světě Zlín Film Festival vstupuje do jubilejního 55. ročníku a při této mimořádné příležitosti se do Zlína chystá řada vzácných hostů. Pozvání do festivalové poroty přijal Petr Sís, nejznámější a nejúspěšnější český ilustrátor současnosti.

V rámci doprovodného programu bude Petr Sís na autogramiádě podepisovat svou zatím poslední knihu Pilot a Malý princ. Letošní 55. Zlín Film Festival se uskuteční od 29. května do 4. června.

Petr Sís bude společně s dalšími respektovanými osobnostmi z šestnácti filmů pro děti a mládež v hlavní soutěži vybírat ten nejlepší, který v závěru festivalu získá Zlatý střevíček. V průběhu let Petr Sís přebíral četná ocenění za svou tvorbu – včetně Zlatého medvěda na Filmovém festivalu v Berlíně 1980 za krátký animovaný film Hlavy.

Na Zlín Film Festival se rád ocitne v opačné roli, jak ostatně sám potvrzuje: „V průběhu let jsem byl mnohdy nadšen a mnohdy zklamán rozhodnutím různých porot… Jsem ale v porotách i na filmových festivalech rád, protože se mohu chovat podle českého přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.“