ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15766 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petr Janda si k osmdesátinám nadělí sólovou desku

0 jsk 11.4.2022

Petr Janda, legenda českého rocku i popu, oslaví již 2. května osmdesáté narozeniny. K nim si nadělil sólové album s mladými hudebníky i mnoha hosty. Ponese název Asi se mi nebude chtít. Melodické nápady na něm nezapřou autora zhruba tisíce písní a desítek hitů, které složil především pro skupinu Olympic. A přece je sólová deska v mnohém odlišná. Je to určité bilancování, ohlížení a vzpomínání, ale rozhodně ne odcházení.

Na album si Janda přizval hned několik významných hostů. Zazní piano Petra Vondráčka, v další písni uslyšíme housle Pavla Šporcla, nechybí přátelé Jiří Stivín, Emil Viklický, Antonín Gondolán, Jiří George Kozel či Kája Mařík a Dobrý večer quintet. Základní sestavu tvoří o několik generací mladší hudebníci. V první řadě producent a bubeník Lukáš Pavlík (Chinaski), baskytarista Adam Stivín, pianista a textař Ondřej Fencl nebo zpěvák a textař Lukáš Koranda. Na albu nechybí ani duet s dcerou Martou Jandovou.

„Řekl jsem si, že udělám desku napříč žánry. A tak jsem udělal. Na albu najdete pop, rock, folk, klasik, jazz i písničky. Prostě žánry, kterými jsem do určité míry prošel. Až si to poslechnete, zjistíte, že to i tak drží krásně pohromadě. Budu moc rád, když se vám mé album bude líbit. Pěknej poslech a volume right!“ vzkazuje svým fanouškům Petr Janda.

(foto: Michal Matyáš)

Tagy: ,