ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5201 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petr Bende tráví s fanoušky desítky hodin na sociálních sítích

0 jsk 5.1.2021

Pandemická situace, která se letos dotkla nás všech, se neblaze odráží i na stavu kulturní scény. Umělci se z pódií přesunuli za obrazovky počítačů, tabletů a mobilů a alespoň na dálku udržují kontakt se svými fanoušky. Jen málokdo se jim ale věnuje tak intenzivně jako Petr Bende. Ten od března odehrál více než 200 písní v online prostoru a strávil se svými příznivci přes 46 hodin. S kytarou nebo pianem a s energií sobě vlastní.

„Když jsem v březnu začínal na Facebooku s vysíláním, které jsem pojmenoval Živě z obýváku, za prvé jsem si nemyslel, že se tomu budu věnovat do konce roku, a za druhé jsem to bral jen jako dočasné setkání s fanoušky do té doby, než se bude smět opět koncertovat. Trošku se nám to protáhlo…“ řekl s úsměvem Bende.

„Má archivářka Marta Mastná mě překvapila statistikou. Kkdyž jsem uviděl, kolik hodin jsem to vlastně odvysílal, byl jsem sám opravdu zaskočen. Neskonale se těším na koncerty, tak snad nám nový rok konečně přinese možnost vrátit se na pódia,“ dodal.

Konec roku přinesl Bendemu kromě bilancování také múzu. 28. prosince napsal novou píseň. Natolik ho oslovila, že ji v domácím studiu hned natočil, nazpíval a zaranžoval. Mix dokončil ve studiu Ch Records Pavel Kolařík. Petr Kubala ji obohatil o lyrics video. Po pár dnech je tak na světě novoroční skladba s příhodným názvem Do nových roků.

„Přemýšlel jsem, jak lidem okolo mne, především fanouškům, co jsou stále se mnou a podporují mě, poděkovat. Nakonec to přišlo samo, a tak všem, prostřednictvím nové skladby, přeji krásný rok 2021 jen ve zdraví a štěstí!“ uzavřel Bende.

Tagy: ,