ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18567 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petr Bende pokřtí svou Trojku. Soutěžte s námi a buďte u toho

0 Redakce 19.10.2011

Po čtyřech letech od vydání druhé  autorské desky přichází  zpěvák a multiinstrumentalista Petr Bende s novým autorským albem, které nese příznačný název „Trojka“. Album vzniklo výběrem z několika desítek skladeb, které Petr Bende napsal a formou demosnímků na nich pracoval několik let. 

Petr Bende s vydáním nespěchal, dlouhodobě na tomto albu spolupracoval s několika významnými hudebními osobnostmi a textaři. Tato skutečnost tvoří největší změnu oproti jeho předešlým hudebním projektům, kdy všechny skladby a texty byly pouze výsadním počinem Petra Bende.

Vydání nové  desky je plánováno k datu 25. října 2011, kdy v rámci koncertu v pražském Hard Rock Café proběhne jeho slavnostní křest. Kmotrem alba se stane energická zpěvačka Helena Zeťová, která bude současně i hostem některých vánočních koncertů v rámci Petr Bende & band a hosté Vánoční tour 2011. Chcete-li se křtu zúčastnit, rozhodně byste zítra neměli zapomenout navštívit magazín PLAY. Máme pro vás totiž připravenou soutěž o celkem 10 vstupenek. Více již v zítřejším vydání.

Na aktuální  desce tedy můžeme slyšet ryze autorské skladby Petra Bende, ale zároveň i skladby, které vzešly ze spolupráce s novými i renomovanými autory a básníky. Mezi největší spolupracující osobnosti patří zajisté lidé okolo los angelského hudebního producenta Carmena Rizzo (Seal, Rolling Stones, Mariah Carey, Alanis Morissette a další) a jeho kreativní producentské skupiny. Skladba a první singl „Láska“, který vznikl v této spolupráci, stoupá v těchto dnech v oficiálním žebříčku české hitparády. „Spolupráce s takovou osobností jako je Carmen Rizzo je pro mě jako pro hudebníka dalším obrovským posunem. Pracovat s producentem tohoto jména je pro mě nebývalou školou a samozřejmě i zážitkem.“, řekl Petr Bende. „Po textové stránce přispěla k duchu desky slova básníka Michala Černíka, malíře a básníka Rudolfa Němce nebo písničkáře Slávka Janouška a dalších mladých autorů z jeho Textové dílny.“, dodal Petr Bende.

Jen měsíc po vydání  „Trojky“ startuje Petrovo Vánoční turné 2011, které odstartuje 27. listopadu koncertem v Miroslavi u Znojma. V letošním roce navštíví Petr Bende a jeho band v rámci turné třináct českých a moravských měst a mezi hosty nebudou chybět pěvecké sbory, oblíbená cimbálová muzika Grajcar, nebo kmotra nové autorské desky Petra Bende, energická zpěvačka Helena Zeťová. Na vybraných koncertech se můžeme těšit také na Ilonu Czákovou.

Na turné zazní  vedle speciálně upravených českých a moravských vánočních tradicionálů také skladby z dosud vydaných desek. Při koncertech ale také zazní zbrusu nové skladby z desky „Trojka“ včetně nového singlu „Láska“, který produkoval americký producent Carmen Rizzo, známý svojí produkcí z alb Rolling Stones, Seala, Alanis Morissette a dalších.

Vánoční koncerty Petra Bende & band mají každoročně neopakovatelnou atmosféru a řady nadšených posluchačů. Zástavky Vánočního turné jsou plánovány na celkem třináct míst v Čechách i na Moravě. Mezi ně patří Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, Jihlava a další města.

Tradice Vánočních koncertů Petra Bende sahá do doby před čtrnácti lety, kdy v roce 1997 zahrál svůj první vánoční koncert ve Zbraslavi u Brna, sousedící s jeho rodným Újezdem u Rosic. Tehdy byl Petr Bende, coby dvacetiletý muzikant, známý pouze v nejbližším okolí. Přesto však dokázal nadchnout desítky přítomných posluchačů a zrodila se tradice. Od té doby se zde vánoční koncert koná každoročně. V průběhu let se vánoční koncerty rozšířily i do dalších měst a v roce 2006 proběhlo první regulérní turné po České republice.

Více informací  najdete na www.petrbende.cz a na www.dan-production.cz

Chcete se na křest podívat? Pro pět z vás nejrychlejších se správnou odpovědí máme po dvou vstupenkách.

V jakém divadle točil Petr Bende záznam pro svoje live CD/DVD, které vyšlo loni?

  • Janáčkovo divadlo
  • Státní opera Praha
  • Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě

Své odpovědi posílejte do pátku 21. října 2011 do 12.00 hod. na e-mail: [email protected]

Nezapomeňte připsat své jméno, telefonní číslo a samozřejmě svoji odpověď. Dostanete-li v pátek 21. října 2011 do 16.00 potvrzující SMS, v úterý 25. října 2011 vás očekáváme v Hard Rock Café.