ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16366 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Peter Gabriel nezazpívá s Genesis

0 Redakce 25.1.2010

Fanoušci legendární  britské skupiny Genesis jsou smutní. Její první zpěvák Peter Gabriel potvrdil, že během letošního vstupu Genesis do Rock’n’rollové  síně slávy s bývalými spoluhráči nezazpívá. Přestože se o tom hovořilo téměř jako o „hotové věci“, ukázalo se, že spojení Gabriela s kapelou, která mu otevřela dveře do velkého hudebního světa, není zatím možné.

„Nezazpívám s nimi. Během našeho posledního setkání, které proběhlo v roce 1982, jsem si uvědomil, že být společně na jednom pódiu a podílet se na jedné skladbě není nic jednoduchého. Nejde si jen tak stoupnout vedle sebe a spustit. Aby to za něco stálo, je potřeba absolvovat nějaké zkoušky. My na ně ale nemáme čas, obě strany jsou neustále něčím zaměstnané. Proto se s kapelou při vstupu do Síně slávy na pódiu nesejdu,“ vysvětlil Gabriel.

Dodal, že nevylučuje společné  koncerty v budoucnu. Návrat původní sestavy kapely je ale prý nepravděpodobný. „Bylo by to jako vrátit se do školy. Genesis totiž byla i má školní kapela. Škola je fajnové místo, kde rád potkáš své přátele, poklábosíš s nimi, ale rozhodně tam s nimi nechceš žít,“ prohlásil.

Genesis budou do Síně  slávy uvedeni 10. března 2010. Gabriel vydá v únoru album Scratch My Back, na které bude prezentovat orchestrální verze písniček svých přátel.

JŠp