ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5577 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Peter Aristone nahrával s Mel C a Jamesem Deanem Bradfieldem

0 jsk 14.2.2014

Slovenský zpěvák, skladatel a hudebník Peter Aristone přichází se svým prvním sólovým albem 19 Days in Tetbury, které by mělo vyjít koncem března. Je pojmenováno podle anglické vsi, ve které pod dohledem producenta GregaHavera předloni a loni vznikalo.

Jako hosté se na něm vedle Aristona objevují například Mel. C, členka skupiny SpiceGirls, James DeamBradfield, zpěvák a kytarista velšské skupiny Manic Street Preachers, či švédská zpěvačka Emma Ejwertz, s níž napsal dvě písničky.

Aristoneovi je 33 let. Hudbě se věnoval odmalička a pro profesionální dráhu se rozhodl už ve čtrnácti letech. Po vystudování střední průmyslové školy odešel ze Slovenska do Prahy na Konzervatoř Jaroslava Ježka. Když ji v roce 2005 úspěšně ukončil, v české metropoli se usadil. Pracoval pak i jako zvukový inženýr, podílel se například na albech skupiny Elán.

Jako hudebník účinkoval především v experimentálním rockovém kvartetu Personal Signet a v poprockové kapele Popcorn Drama, s níž v roce 2011 vydal album a předskakoval na vystoupeních zpěvačky Anastacie v Praze, Bratislavě a Budapešti.

V roce 2012 se ale vydal na sólovou dráhu, jejímž prvním plodem je album 19 Days in Tetbury.