ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12748 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Peter Aristone nahrál desku s producentem Davida Bowieho

0 Redakce 15.6.2020

Své aktuální příběhy a postřehy ze života vylíčil slovenský zpěvák Peter Aristone na novém albu The Hit, které vyšlo 12. června. Název The Hit v sobě záměrně skrývá dvojí význam. „První je úder. To jsou všechny události a bolestné proměny, které v mém životě nastaly během natáčení,” líčí Peter Aristone. „Druhý význam je hudební hit, takže to může působit trochu provokativně a vychloubačně.“

Prvním singlem z alba byla písnička Missing The Moments, pojednává o dítěti v nás a klade otázku, zda v životě zbytečně nepřicházíme o ty nejhezčí momenty. Druhý singl Far, který zpěvák představil letos na jaře, je osobní zpovědí o tom, jak vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty.

Album The Hit se většinu času natáčelo v Praze, Peter se také poprvé rozhodl zapojit do tvůrčího procesu i své spoluhráče z kapely. „Jsou to nejen mí spoluhráči, ale hlavně moji kamarádi, máme podobné názory a moc si rozumíme, proto mám radost, že byli součástí natáčení,“ vypráví Peter Aristone.

S produkcí alba mu pomáhal Mark Plati, dlouholetý producent Davida Bowieho. „S Markem jsme se seznámili v USA, v době, kdy jsem předskakoval na koncertech písničkáře Marca Broussarda. Potkali jsme se v New Yorku v jednom klubu, kde jednou za čas probíhá den otevřených dveří pro začínající muzikanty. Přihlásil jsem se tam a zahrál pár písniček,“ vypráví Peter Aristone.

„Po vystoupení jsme se s Markem dali do řeči a u baru si dlouho povídali o všem možném, o muzice, o Bowiem… Lidsky jsme si sedli a domluvili se, že spolu zkusíme něco vytvořit. Rok na to Mark přiletěl do Prahy, složili jsme spolu tři písničky, z nichž Lights We Don’t See je i na albu. Spolupráce nám sedla, a tak Mark kývnul na produkci celého alba a také souhlasil, že ho budeme točit v Praze s mou kapelou. Jen zpěv jsem pak nahrál v jeho newyorském studiu,“ uzavírá zpěvák.