ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9064 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pětadvacet let slavného alba Falca

0 Redakce 20.10.2010

Legendární album Falco 3 rakouského zpěváka Falka slaví letos pětadvacetiny. V roce 1985 přinesl tomuto počinu celosvětovou pozornost singl Rock Me Amadeus, který vévodil hitparádám na celé zeměkouli.
Díky této písničce se Falco stal prvním německy mluvícím umělcem, který se probojoval na první místo singlové hitparády v USA. Dodnes na vrcholu amerického žebříčku nestanul jiný hit s německým textem. Kromě tohoto úspěchu se album dostalo na první místo prodejnosti v dvanácti zemích po celém světě.

Při příležitosti oslav pětadvacátých narozenin vychází u společnosti Sony Music dvě edice alba Falco 3 – 25th Anniversary Edition. Kompletně zremasterované album obsahuje nejen singly Rock Me Amadeus, Jeanny nebo Vienna Calling, ale také bonusy v podobě demonahrávky nikdy nedokončené skladby Without You a vybrané raritní a prodloužené verze existujících skladeb. Navíc jeden z objevů současné britské hudební scény, skupina Hurts, natočila exkluzivní remix Jeanny, který má Falcův hudební genius představit nové generaci fanoušků.

Deluxe Edition alba obsahuje nový dokument od DoRo (bývalý produkční tým videoklipů Falca) nazvaný The Making Of The Legendary Falco 3 Videos s dosud nezveřejněnými záběry. Booklet obsahuje track-by-track komentář Roba & Ferdiho Bollanda (producent a autoři skladeb na Falco 3), Liner Notes Horsta Borka (bývalého Falcova manažera) a Rudieho Dolezala (DoRo).

JŠp