ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6615 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pet Shop Boys představili nové album

0 Petr Hašek 7.9.2012

Britské popové duo Pet Shop Boys na krátkém koncertě v Berlíně představilo většinu z 12 písní z nového studiového alba Elysium. To vyjde 7. září v Německu a příští týden v Británii a dalších zemích.

Zhruba třičtvrtěhodinové vystoupení sledovaly v berlínském divadle Hebbel am Ufer stovky lidí, další v přímém přenosu na internetu. Osmapadesátiletý Neil Tennant a 52letý Chris Lowe se v Berlíně těšili zájmu tisku i fanoušků. Tennant prozradil, že mnoho nových songů se zrodilo právě v německé metropoli. Melancholické album však bylo nahráno počátkem roku ve studiu v Los Angeles.

Pet Shop Boys vznikli už v roce 1981. Nel Tennant a Christopher Lowe, kteří se údajně náhodou setkali v obchodě s elektronikou, se dostali do čela britské hitparády hned svým prvním singlem West End Girls a během následujících let svůj úspěch s dalšími písněmi několikrát zopakovali. V Praze Britové vystoupili již několikrát, poprvé v roce 1991.

Dvojice, která na letošním udílení Brit Awards získala cenu za výjimečný přínos hudbě, koncertuje a vydává desky už přes dvacet let a její singly se pravidelně umísťují v britské hitparády. “Jsou průkopníci popkultury, stále překvapují a s každým dalším krokem posluchače napínají,” říká o nich Miles Leonard z vydavatelství Parlophone.

Dosud Pet Shop Boys prodali 100 milionů svých nahrávek, jen ve Velké Británii měli 42 singlů v Top 30 a 22 hitů v první desítce – z toho čtyři z nich dosáhly až na vrchol. Mezi jejich nejznámější skladby patří West End Girls, It’s A Sin, Always On My Mind, Suburbia, Domino Dancing, Being Boring nebo Go West. První album s názvem Please vydali v roce 1986, poslední desáté Yes v roce 2009, kdy se představili i v Praze.

rwi