ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20633 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pět režisérů v nominaci na cenu Directors Guild of America

0 jsk 9.1.2014

Asociace amerických režisérů Directors Guild of America (DGA) představila pětici tvůrců nominovaných na výroční cenu DGA za režii celovečerních hraných filmů.

V 66. ročníku mohou prestižní ocenění získat Alfonso Cuarón, Paul Greengrass, Steve McQueen, David O. Russell a Martin Scorsese (na snímku). Obvykle majitel této ceny získává ve stejné kategorii také Oscara. V historii se to nestalo pouze sedmkrát.

Mexický filmař Alfonso Cuarón si nominaci na cenu DGA za celovečerní hraný film vysloužil poprvé v kariéře díky snímku Gravitace. Stejně poprvé se mezi nominované dostal Angličan Paul Greengrass se snímkem Kapitán Phillips a trojici nováčků doplňuje jeho krajan Steve McQueen. Rodák z Londýna si svou první nominaci vysloužil za režii životopisného dramatu 12 let otrokem.

Druhou nominaci v kariéře si na konto připsal David O. Russell. Newyorský rodák bodoval hvězdně obsazeným snímkem Špinavý trik. Pro Davida Scorseseho je letošní nominace za Vlka z Wall Street už jedenáctou v kariéře. Vyhrál ale jen jednou.

Vítězové budou vyhlášeni 25. ledna v Los Angeles.