ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12227 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pět filmu z Cannes jde do českých kin

0 jsk 29.5.2023

Distribuční společnost Aerofilms uvede do kin pětici snímků, které zazářily v hlavní soutěži letošního Festivalu v Cannes. Prvním z nich je syrový thriller rakouské režisérky Jessiky Hausner Club Zero (na snímku) sledující skupinu dospívajících, kteří se na internátní škole připojí do tajemného kultu pod vedením učitelky v podání Mii Wasikowské.

Druhý snímkem je novinka finského režiséra Akiho Kaurismäkiho Fallen Leaves, jež získala Cenu poroty. Film je pomyslným čtvrtou částí odkazujícím k jeho trilogii z prostředí pracující třídy z devadesátých let (Děvče ze sirkárny). Dále budou moci diváci v kinech zhlédnout film podle skutečné události, jehož předloha zaujala i Stevena Spielberga. Snímek Kidnapped od matadora italské kinematografie Marca Bellocchia sleduje případ židovského chlapce Edgarda Mortary uneseného papežem Piem IX., který otřásl tehdejší Itálií i celým světem.

Čtvrtým z filmů je novinka německého režiséra Wima Wenderse sledující plynoucí dny v životě japonského toaletáře a drobných radostí jeho každodenního života Perfect Days. Představitel titulní role Kōji Yakusho si z festival odvezl cenu za Nejlepší mužský herecký výkon. Posledním ze snímků, které se představí v české distribuci, je La Chimera italské režisérky Alice Rohrwacher (Šťastný Lazzaro). V magickém putování skupiny potulných vykradačů hrobů, tzv. tombaroli, po sluncem rozpálené krajině toskánského venkova září britský herec Josh O’Connor, známý jako princ Charles ze seriálu Koruna.