ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pearl Jam: Nadšení z návratu k osvědčené spolupráci

0 Redakce 13.2.2009

Pearl Jam se chystají nastoupit do losangeleského studia, kde spolu s producentem Brendanem O’Brienem stráví dva týdny nahráváním materiálu pro své deváté studiové album. 

Poté co minulé léto natočili několik instrumentálních partů a v prosinci dodali ještě několik demo nahrávek, rozhodli se muzikanti, že jsou připraveni soustředit se na přípravy nového materiálu. Asi k polovině kompozic, z nichž velkou část instrumentalisti v hrubých rysech nahodili během své nedávné cesty do Montany, zpěvák Eddie Vedder v současnosti „vymýšlí surové vokály“, informoval Jeff Ament: „Je tu několik opravdu velkolepých textů. V tom směru jsme ale zatím opravdu ještě v plenkách, máme však k dispozici slušné množství melodií a několik refrénů, které jsou skutečně zabijácké. A on (Eddie) je čím dál tím lepší.

Deváté studiové album Pearl Jam je první nahrávkou kapely od roku 1996 (No Code), která vzniká převážně mimo Seattle. Skupina již strávila nějaký čas s producentem O’Brienem v Chicagu, Atlantě a New Orleans, v přestávkách mezi štacemi svého turné.  Ament dále v krátkém povídámí pro Billboard.com nadšeně vypráví, jak rychle proběhly první série nahrávání a komentuje nadšení skupiny z návratu O’Briena, který naposledy pracoval na desce Pearl Jam v dávném roce 1998 (Yield) – když nepočítáme, že zcela nedávno dokončil remix debutového alba skupiny Ten (1991), které 24. března uvede na trh firma Epic/Legacy

Novinka by dle předběžných odhadů měla vyjít koncem léta začátkem podzimu, kdy ji přinejmenším na americký trh uvedou sami Pearl Jam. Po rozhodu se svým dlouholetým labelem Epic Records před několika lety skupina podepsala smlouvu na jediné album s RCA/J Records. Ti v roce 2006 uvedli na trh eponymní desku skupiny, které se dle informací z Nielsen SoundScan prodalo 704 000 kopií jen na území USA. A tak jsou teď muzikanti na volné noze, mají za sebou na dnešní dobu solidní hospodářské výsledky a chtějí zkoušet nové cesty distribuce.