ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavement vydávají výběr a přijedou do Prahy

0 Redakce 17.3.2010

Jedna z nejvlivnějších indierockových formací 90. let minulého století, kalifornská kapela Pavement, vydává u Matador Records nové album Quarantine The Past: Greatest Hits 1989 – 1999. To nejlepší z Pavement mapuje celou jejich kariéru – od rozskřípaných a mysteriózních zvuků prvních skladeb po jejich bohaté a mnohovrstevnaté písně posledních let. Album vychází v remasterované verzi a obsahuje 23 písní.

Podle webových stránek kapely „nejde o pouhý výběr hitů, ale fanoušci na něm naleznou hlubší ponor do historie a nálad této formace.“

20. května se pak Pavement zastaví v pražském Paláci Akropolis v rámci svého reunion turné, po kterém již prý „nebudou následovat další koncerty“. V Praze vystoupí v sestavě Mark Ibold, Scott „Spiral Stairs” Kannberg, Stephen Malkmus, Bob Nastanovich a Steve West. Jejich styl, který míchal kakofonii a pop, imitovala řada dalších undergroundových kapel v USA i Velké Británii. Pavement jsou považováni za jednu z prvních formací, které si vydobyly úspěch bez podpory velkých vydavatelství. Tato nezávislost se stala vzorem pro podobný přístup a byla součástí jejich kultovní postavení.

tz