ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30847 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavel Šporcl obdržel Zlaté album

0 Redakce 22.12.2017

Houslista Pavel Šporcl dvě vystoupení ve Fóru Karlín v Praze. Turné s názvem Vánoce na modrých houslích navazuje na stejnojmennou desku, kterou vydalo 3. listopadu vydavatelství Universal Music a již nyní se může pochlubit oceněním Zlaté album za půlmilionový obrat. Poslední zastávka vánočního turné se uskuteční v pátek 22. prosince v Karlových Varech.

„Získat Zlaté album po tak krátké době prodeje je pro mne krásný vánoční dárek. Moc si vážím všech fanoušků a posluchačů, kteří si tuto desku koupili. Dal jsem do ní hodně energie a lásky a moc mne těší, že se líbí a je tak úspěšná,“ zaznělo od Pavla Šporcla.

Pavel Šporcl své první vánoční album natočil s Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang – Lessingem. Deska obsahuje slavné i méně známé vánoční melodie, písně i tradiční koledy ve speciálních aranžích pro sólové housle s doprovodem orchestru.

Hostem alba je Český pěvecký sbor Boni pueri a harfistka Jana Boušková. Na novém albu Christmas on the Blue Violin je kromě hitu Rolničky, kouzelné Tiché noci či Schubertovy Ave Maria zařazena i skladba Modlitba, houslistova nejnovější vlastní kompozice.