ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavel Haas Quartet slavil na Dvořákově Praze

0 jsk 15.9.2022

Letos je tomu dvacet let, kdy houslistka Veronika Jarůšková s violistou Pavlem Niklem založila dnes mezinárodně uznávaný soubor Pavel Haas Quartet.

Kvarteto vystupuje v nejvýznamnějších světových koncertních síních (Wigmore Hall v Londýně, Musikverein ve Vídni, Concertgebouw v Amsterdamu, Elbphilharmonie v Hamburku, Carnegie Hall v New Yorku atd.) a nahrálo devět alb ověnčených prestižními cenami domácí i zahraniční kritiky (Gramophone Award, BBC Music Magazine Award, Diapason d’Or de l’Année, Classic Prague Award atd.). Významný britský hudební časopis BBC Music Magazine zařadil Pavel Haas Quartet mezi deset nejlepších smyčcových kvartet všech dob.

Pavel Haas Quartet na koncertě ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, který se konal 12. září v rámci mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, obdržel Jubilejní platinovou desku od společnosti Supraphon, exkluzivního vydavatele nahrávek souboru.

Veronika Jarůšková k výročí kvarteta poznamenala: „Pro mě osobně je hudba královnou, v jejíchž službách mám tu čest působit už dvacet let. Z období dětské fantazie jsem se díky ní plynule přesunula do světa zázraků, do krajiny plné citů, lásky, ale i občasných strastí. V hudbě zkrátka nacházím a zažívám vše, co k životu patří, a když to můžu sdílet se svými kolegy v kvartetu, je to opravdové štěstí.“

(foto: Petra Hajská)