ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7801 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavel Haas Quartet hraje ve světě a bude točit

0 Redakce 19.1.2017

Po novoročních koncertech v Paříži a Edinburgu se Pavel Haas Quartet chystá na Mezinárodní festival smyčcových kvartetů do Heidelbergu, kde vystoupí na třech koncertech. V únoru se přesune do zemí Beneluxu a zahraje v Haagu, Maastrichtu, Gentu a v dalších městech.

V březnu Pavel Haas Quartet zavítá do Madridu a Bilbaa, kde bude hostem jednoho z koncertů bývalý člen kvarteta, violista Pavel Nikl, a společně uvedou Dvořákův Smyčcový kvintet č. 3, op. 97. Následují recitály v krásné Philharmonie Luxembourg a v Dortmundu a koncem března odlétá Pavel Haas Quartet na turné do USA. Americké turné čítající sedm koncertů se tentokrát bude odehrávat v západní části USA ve městech jako San Francisco, Napa Valley, Portland a dalších.

Na přelomu května a června čekají kvarteto dva recitály ve Velké Británii, první v Guernsey a druhý v londýnském St. John’s Smith Square, kde mj. zazní Dvořákův Klavírní kvintet č. 2, op. 91 s ruským klavíristou Denisem Kozhukhinem. Následují koncerty ve slavném Wiener Konzerthaus a švýcarském Thunu, kde se v Schubertově Smyčcovém kvintetu C dur opět objeví holandská violoncellistka Harriet Krijgh.

Kromě bohaté koncertní činnosti však Pavel Haas Quartet čeká na jaře významná událost, kterou bude natáčení nového CD, tentokrát s dvořákovským repertoárem a dvěma hosty.