ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavel Haas Quartet čeká náročná sezóna

0 jsk 16.1.2018

Po vydání nového alba s Dvořákovými kvintety, které sklidilo u zahraniční kritiky obrovský úspěch, se Pavel Haas Quartet připravuje na druhou část koncertní sezony, ve které ho čekají recitály v prestižních sálech, účast na mezinárodních festivalech i spolupráce s blízkými hudebními přáteli.

Aktuální koncertní sezona symbolicky začne i skončí v České republice. Dne 30. ledna Pavel Haas Quartet společně s klavíristou Ivo Kahánkem otevřou brány Petrof Gallery v Hradci Králové v rámci koncertní řady Antonína Petrofa. V průběhu února a března soubor navštíví významné koncertní sály v Německu, ve Velké Británii, v Dánsku, ve Švýcarsku, v Rakousku, v Belgii a v Nizozemsku.

Peter Jarůšek k tomu poznamenal: „Těšíme se nejen na návrat do úžasných sálů, jakými jsou Wigmore Hall v Londýně, Concertgebouw v Amsterdamu, Flagey v Bruselu, Victoria Hall v Ženevě nebo Stephaniensaal v Grazu, ale také do berlínského Pierre Boulez Saal, hamburské Elbphilharmonie nebo do vídeňské Musikverein, kde budeme vystupovat vůbec poprvé. A těšíme se samozřejmě i na všechny naše hudební přátele, kteří s námi budou účinkovat – na violistu Pavla Nikla, klavíristy Borise Giltburga a Denise Kozhukhina, zpěvačku, skladatelku a instrumentalistku Gabrielu Vermelho nebo na violoncellistu Tomáše Jamníka.“

Na jaře se Pavel Haas Quartet po roce vrátí do pražského kulturního centra La Fabrika, kde 4. května uvede program sestavený ze tří smyčcových kvartetů Dmitrije Šostakoviče. Následují koncerty v Londýně a v Liverpoolu, na festivalu v německém Schwetzingen a tři koncerty v rámci koncertní řady v kulturně-historickém centru Kartause Ittingen ve Švýcarsku. V červnu pak soubor odlétá na asijské turné, v rámci něhož opakovaně navštíví Jižní Koreu (recitál ve slavném Seoul LG Arts Centre) a poprvé Čínu (Peking) a Taiwan (Taipei a Taichung).

Letošní koncertní sezonu zakončí 17. června vystoupením na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl, kde zazní Smetanův Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“ a Dvořákův Smyčcový kvartet č. 14 As dur, op. 105.

(foto: Marco Borggreve)