ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6970 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavel Callta v nové stáji

0 jsk 7.11.2022

Zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta, který má za sebou i úspěšné písně své, s Pokáčem, Evou Burešovou nebo Leošem Marešem, vydává pod křídly Universal Music svůj první singl s názvem Jsem do tebe blázen?

Třiatřicetiletý umělec známý převážně jako autor romantických a zamilovaných písní, tak otevírá i novou kapitolu ve své hudební tvorbě.

„Je to trochu úlet a možná pro mé fanoušky i tak trochu šok, ale pořád jsem to já, tak snad z toho nespadnou ze židle,“ říká s úsměvem Callta, který se představuje ve zcela novém světle.

Singl vznikal víceméně spontánně a původní text byl v angličtině. „Můj kytarista Láďa Beneš začal hrát riff, který mě dost zaujal, začal jsem do toho tvořit linku, sloky, refrén, bridge a bylo to. Hned nás to všechny v kapele chytlo. Nejdřív jsem napsal text v angličtině, protože to do toho sedělo víc, ale za pár měsíců jsem napsal i aktuální český text,“ popisuje Callta zrání textu.

Co se týče nové tvorby, zpěvák se neuzavírá do jednoho žánru. „Určitě se nebráním tvrdším produkcím, ale chtěl bych najít takový kompromis, podle toho, jak to budu cítit. Nechci se hudebně vyhraňovat, i když akustická kytara vždycky bude moje srdcovka. Hlavně, aby to bavilo jak mě, tak i moje fanoušky a posluchače,“ slibuje zpěvák, který už v listopadu vyrazí na vánoční klubové turné. „Srdečně všechny zvu, bude to speciální, vánoční, intimní, a hlavně zazní poprvé naživo nový singl. Moc se těším na všechny, se kterými se potkáme.“

(foto: Michala Rusaňuková)