ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7766 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Paul van Dyk míří do Prahy

0 Redakce 15.8.2008

V sobotu 20. září zavítá v rámci akce Prague Sessions 2008 do pražské O2 Areny německý dj a producent Paul Van Dyk. Pořadatelé tentokrát mluví také o koncertním vystoupení. V rámci jeho čtyřhodinového setu jej totiž zhruba na hodinu doprovodí řada zpěváků a muzikantů.

Budou mezi nimi bubeník Flo Dauner (hrál třeba s legendární německou hip hopovou kapelou Die Fantastischen Vier), klávesista Ulf Kleiner (studoval jazzové piano a spolupracoval s hudebníky jako Robert Owens nebo Ian Pooley) nebo zpěvačka Ashley Tomberlin (zpívala například na deskách projektu Above & Beyond). Paul Van Dyk zahraje s pomocí notebooků a softwarových technologií Serato Scratch Live a Ableton Live a k tomu se chopí kláves. Během večera ho za pultem vystřídají Michael Burian, Alex Morph a Tocadisco.

Paul Van Dyk se mixování věnuje od konce osmdesátých let a od té doby byl nominován na Grammy a získal mnohá ocenění (včetně titulu nejlepšího dje světa, kterým jej dvakrát zvolil britský DJ MAG). Jedním ze stylů, které od něj během vystoupení můžete slyšet, je trance. Sám si ale podle svých vlastních slov na škatulky nepotrpí: „Nedělám trance. Nemám rád, když se všechno zařazuje do nějakých kategorií. Mojí řečí je elektronická hudba.

Vedle djingu, se kterým začal v legendárním berlínském klubu Tresor, si najde čas i na své hudební studio. Jeho producentská práce přinesla ovoce v podobě remixů pro umělce jako Humate, New Order, Sven Väth a mnoho dalších. Vedle mnoha kompliací vydal také několik řadových desek. Jeho debut spatřil světlo světa už v roce 1994 pod názvem 45 RPM, do širšího povědomí se dostává o dva roky později díky druhé desce Seven Ways. V roce 1999 zakládá vlastní label Vandit Records, na kterém se snaží vydávat především méně známé elektronické projekty. Věnuje se samozřejmě hraní po celém světě, při kterém zavítal třeba do Londýna, Tel Avivu nebo Singapuru. V nekonečném seznamu remixů si mohl odškrtnout jména jako Justin Timberlake, Depeche Mode nebo U2. Za jeden ze svých největších úspěchů považuje nominaci na Grammy za album Reflections.

Během svého pražského vystoupení představí kromě starších věcí také svou poslední desku In Between z roku 2007.

red