ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29549 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Paul Simon vydá v dubnu novou desku

0 Redakce 9.3.2011

Americký zpěvák Paul Simon si k letošnímu významnému životnímu jubileu nadělí výjimečný dárek. Krátce po narozeninové oslavě sedmdesátin vydá své další album. Vyjde 11. dubna a ponese název So Beautiful or So What.

Deset autorských písní vznikalo více než rok, kdy demoverze jednotlivých skladeb Simon natáčel na své chalupě ve státě Connecticut. Následně si na finální natáčení vzal několik svých přátel, jmenovitě to byli Vincent Nguini (kytara), Steve Shehan (bicí) a bubeník kapely Grizzly Bear Christopher Bear, který na desku natočil elektrické bicí a samply.

Produkce se ujali jak Simon, tak jeho dlouholetý přítel – jihoafrický houslista, skladatel a především producent Phil Ramone. Nová produkce dle slov zpěváka připomíná svou syrovostí jeho bezejmenný debut z roku 1972, který v době vydání zaznamenal obrovský úspěch a dočkal se díky výtečným prodejům i platinového statusu.

Paul Simon se s novou deskou chce vydat i na výjimečné světové turné, které však bude čítat jen pár zastávek. Data jednotlivých koncertů by měla být známa ještě před vydání desky samotné.

tz