ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4677 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Paul McCartney se setkal se svou ukradenou baskytarou

0 jsk 20.2.2024

Více než padesát let po odcizení baskytary Höfner 500/1, která byla v šedesátých letech nazývána nejdůležitější baskytarou v hudební historii, se britský muzikant Paul McCartney dočkal dobrých zpráv. Nick Wass, výkonný ředitel německé firmy Höfner, se loni spojil s investigativními novináři, aby obnovili pátrání prostřednictvím výzvy, kterou zveřejnili v listu Sunday Telegraph.

Baskytara, která byla použita během nahrávání prvních dvou alb Beatles, Please Please Me a With The Beatles, byla ukradena v říjnu 1972 z dodávky zaparkované přes noc v Londýně. Nick Wass pro list Telegraph uvedl: „Skutečná hodnota je v její historii. Toto je baskytara, na kterou Paul hrál v Hamburku, v Cavern Clubu a v Abbey Road. Proto ji musíme získat zpět,“ sdělil.

Amatérský pátrací tým obdržel stovky upozornění, než našel správného člověka. Článek si přečetl student žijící na jižním pobřeží Anglie, který baskytaru nabyl jako dědictví a pochopil, jak vzácný artikl má. Za pár dní už byla zpět u původního majitele, který vyjádřil vděčnost všem, kteří se na této pátrací akci podíleli.