ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23821 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Paul a Ringo spolu na benefici D. Lynche

0 Redakce 6.4.2009

Sobotní benefiční koncert Nadace Davida Lynche pro transcendentální meditaci přivedl dohromady poslední dva žijící členy Beatles. V newyorské Radio City Music Hall společně zahráli With A Little Help From My Friends a nakonec předvedli I Saw Her Standing There spolu s mnoha dalšími muzikanty, kteří se akce účastnili, jako byli například Eddie Vedder, Sheryl Crow, Donovan, Ben Harper, Moby či Mike Love z Beach Boys.

Velkolepému závěru předcházel večer plný bizarních kombinací. Nejprve hrál Moby v triku Black Flag, za doprovodu dětského sboru, pak se Eddie Vedder a Ben Harper podělili o zpěv v coververzi Under Pressure od Queen. McCartney zahrál dvanáct písniček, včetně folkové balady Blackbird, před kterou poukázal na zvolení nové amerického prezidenta Baracka Obama jako na návrat atmosféry změny v šedesátých letech.

Celou taškařici uváděl David Lynch a jeho dvorní herečka Laura Dernová. Výtěžek akce má jít na šíření transcendentální meditace mezi studenty v USA a na výzkum jejích účinků. Techniku transcendentální meditace vymyslel (a nechal si patentovat) indický duchovní Maharishi Maresh Yogi. Publicitu jí dodali právě Beatles, když za ním jeli v roce 1968 na „školení“ – Ringovi se ovšem tehdy nezamlouvala. Meditace je poměrně kontroverzní technikou – na jednu stranu má prokázané uklidňující účinky, na druhou stranu bývá někdy společenství kolem ní považováno za sektu. David Lynch ji praktikuje už desítky let a nemůže si ji vynachválit. Těžko ovšem říct, jestli právě on je vzorem duševní vyrovnanosti.