ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Patnácté narozeniny festivalu Mladí ladí jazz

0 jsk 27.10.2023

Hned tři industriální haly pražské Holešovické tržnice budou v sobotu 28. října patřit oslavě 15. narozenin mezinárodního hudebního festivalu Mladí ladí jazz. Jednodenní indoor akce s názvem Mladí ladí Fest zve v nabitém programu na pestrý mix jazzu, elektroniky, hip hopu, r’n’b

a dalších žánrů. Vystoupí britský multiinstrumentalista a producent Alfa Mist, americký baskytarista a držitel Grammy MonoNeon, francouzsko-alžírští Acid Arab (na snímku) kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou, rapující songwriterka Yarah Bravo či pianistka a skladatelka Maria Chiara Argirò. V line-upu dále najdeme novozélandského zpěváka a producenta Noaha Slee, skladatele, producenta a DJ Aid Kida s klavíristou Tomášem Sýkorou, progresivní bruselský kvartet Echt!, slovenský  drum’n’bass projekt Meowlau X Val nebo českou formaci Metastavy.

„Od prvního ročníku festivalu Mladí ladí jazz bylo naší snahou představovat a objevovat nejaktuálnější mladé umělce, kteří se pohybují v jazzových vodách, ale zároveň jsou ve své tvorbě otevřeni dalším hudebním žánrům. Jazz od svého zrození prošel mnoha vývojovými etapami a je fascinující sledovat, jak ve 21. století absorbuje například hip hop nebo elektroniku,“ vysvětluje Jan Gregar, ředitel festivalu Mladí ladí jazz.