ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

“Papričky” Red Hot Chili Peppers v Praze příliš nepálili

0 Petr Hašek 29.8.2012

Na fotbalový stadion v pražském Edenu Red Hot Chili Peppers přilákali stejné množství fanoušků jako před nedávnem Bruce Springsteen, tedy přibližně 24.000 včetně množství cizinců, ale zážitek to byl nesrovnatelný.

“Papričky” mě přesvědčili o tom, že to navzdory reklamě není ta pravá stadionová kapela. A jak ukázali například před rokem při představování nového alba I’m With You v Kolíně nad Rýnem, odkud jejich koncert přenášel satelit do 900 kinosálů na čtyřech kontinentech, své kvality lépe rozbalí v menším prostoru pod střechou.

Jedno se musí nechat, pražský koncert měl dobře vybrané předkapely. Zatímco tuzemští Charlie Straight nabídli melodický pop, anglický projekt A.A.A.K. neboli As Able As Kane přišel s divokým rockem. A hlavní hvězdy zahráli něco mezi tím. A ještě jednou věcí RHCHP zabodovali ještě než začali své vystoupení – publikum na sebe nenechali dlouho čekat, takže jsem si ani nestačil prohlédnout všechny hezké holky, z nichž ty v bílých tričkách s logem z alba I’m With You trochu připomínaly zdravotní sestřičky.

Svůj v pořadí třetí koncert v České Republice RHCHP celkem pochopitelně zahájili skladbou Monarchy of Roses z nového alba I’m With You, jemuž je určeno aktuální turné a které bylo v tuzemsku za prodej oceněné zlatou deskou. Následovaly pecky Around the World a Otherside z nejlepší desky Redhotů Californication, ke které se kapela později vrátila ještě titulní skladbou doprovázenou animovanou projekcí.

Jako čtvrtou píseň vděčné publikum dostalo šest let starý hit Dani California. Tahle sestavený playlist začátku koncertu nevypadá špatně, tak proč se mi zdálo, že to nějak není ono? Na vině byl patrně špatný zvuk, kvůli kterému nebylo dobře rozumět zpěvu ani mluvenému slovu Anthonyho Kiedise, jenž se svým knírkem vypadal jako zloděj koní.

Kapela působila trochu mdlým dojmem možná také proto, že kytarista Josh Klinghoffer se zraněnou nohou absolvoval celé vystoupení vsedě na židli. Spádu koncertu příliš nepomohly ani krátké instrumentální pasáže mezi některými písněmi, které zejména v zadních prostorách stadionu působily dost nefunkčně. Nezachránil to ani Kiedis, který odhodil při Can’t Stop tričko a po zbytek koncertu ukazoval své potetované tělo.

Red Hot Chili Peppers jako tradičně na koncertu ignorovali věci z alba One Hot Minute. Z nového alba kapela v průběhu koncertu zahrála ještě další čtyři písně Ethiopia, Factory of Faith, Look Around a The Adventures of Rain Dance Maggie. Větší ohlas u publika však vyvolávaly osvědčené hity jako Under the Bridge, při němž se zdálo, že se podařilo rozpumpovat přítomné na očekávanou míru. Ale následující méně známá novinka Factory of Faith a cover Higher Ground od Stevieho Wondera opět spojení mezi kapelou a lidmi na vzdálenějších místech od pódia přervaly.

Zvuk se nakonec přece jenom trochu zlepšil, ale když pecka By the Way roztancovala i návštěvníky na místech k sezení, kapela se rozloučila a odešla z pódia. Bylo jasné, že show nekončí. Fanoušci se ještě mimo jiné dočkali coveru They’re Red Hot z dílny Roberta Johnsona i velkého hitu Give It Away, ale nějak to prostě nebylo ono. Z koncertu jsem odcházel s pocitem, že publikum se chtělo bavit, ale kapela mu to neumožnila v plné míře.

RICHARD WINTER

Red Hot Chili Peppers, 27. srpna, Synot Tip Arena, Praha