ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5083 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Paolo Nutini chce uspět i mimo ostrovy

0 Redakce 23.4.2014

Zpěvák Paolo Nutini se s novinkou Caustic Love vyšplhal na vrchol britského albového žebříčku. V přímém souboji odsunul na druhé místo poprockovou čtveřici The Vamps a vystřídal na čele dosud kralující partu Kaiser Chiefs.

Když v roce 2006 vydal skotský muzikant s italským jménem debut These Streets, stal se jedním z nejúspěšnějších nováčků následujících měsíců. Deska se vyšplhala na třetí místo britského prodejního žebříčku a vydržela v něm dlouhých 196 týdnů. Prodává se dodnes a v Anglii je pětkrát platinová.

Za druhé album Sunny Side Up z roku 2009 získal Nutini řadu ocenění včetně prestižní ceny magazínu Q v kategorii Nejlepší zpěvák. V roce 2012 zpíval spolu s Duran Duran, Snow Patrol a Stereophonics na speciálním koncertu v Hyde Parku pořádaném u příležitosti zahájení letní olympiády v Londýně.

S třetím albem by Paolo Nutini rád uspěl též mimo ostrovy. Desku předznamenal svižný rockový singl Scream (Funk My Life Up), jenž bylo možné sem tam zaregistorvat i v českém rozhlasovém éteru. Albové novinky Caustic Love se v Anglii během prvních tří dnů prodalo přes 70 tisíc kopií. Nutiniho deska je nejprodávanější rovně v Irsku a skvěle si vedla na iTunes v Itálii, Německu, Belgii nebo Francii, kde se pohybovala v první desítce…

Tagy: