ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6373 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Padla první klapka filmu Lída Baarová

0 Redakce 15.4.2015

Za účasti většiny hereckých hvězd v čele s Táňou Pauhofovou (Lída Baarová) a Karlem Markovicsem (Joseph Goebbels) začalo v pondělí natáčení československého koprodukčního velkofilmu Lída Baarová. Úvodní první klapky na Olšanských hřbitovech se vedle představitelů hlavních rolí zúčastnila i Simona Stašová a Martin Huba, kteří ve snímku hrají rodiče Lídy Baarové nebo Pavel Kříž jako Adolf Hitler.

Přípravy filmu trvaly téměř 15 let. „Několikrát jsme spolu se scénáristou Ivanem Hubačem už opravdu začali pochybovat, zda se nám nakonec povede Lídu Baarovou na filmové plátno převést. To, že se začalo konečně točit, považuji za velké vítězství,“ netajil svou radost režisér snímku Filip Renč.

Film zachytí osudy prvorepublikové filmové hvězdy Lídy Baarové v předválečném období od roku 1936, ale i na konci 2. světové války. Vedle České republiky se bude natáčet také v Polsku a Německu. Producentům filmu se podařilo získat hvězdné mezinárodní obsazení. Vedle rakouského herce Karla Markovicse, si ve snímku také zahraje německá hvězda Gedeon Burkhard. Ten ztvárňuje dalšího životního partnera Baarové Gustava Frölicha.

Velký zájem médií při první klapce poutal především herec Pavel Kříž v převleku za Adolfa Hitlera. „Ten film je především o Lídě Baarové. Role Adolfa Hitlera tam není nijak podstatná a byl bych nerad, kdybych zbytečně poutal svým partem pozornost,“ okomentoval svou účast ve filmu Kříž.

Skvělou práci odvádějí maskéři i v případě Táni Pauhofové. „Lída Baarová byla tmavovláska, já jsem zrzka, takže hraju v černé paruce. Ale myslím, že to vůbec není poznat a vypadá to velmi přirozeně,“ popsala každodenní manévry v maskérně slovenská herečka.

Ve filmu, který pro zahraniční trhu bude uváděn pod názvem Ďáblova milenka, se dále objeví Klára Issová, Anna Fialová, Lenka Vlasáková, Jiří Mádl, Kateřina Klausová, Miroslav Táborský, Michal Novotný nebo Karel Dobrý.