ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8316 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Padla první klapka československé pohádky Když draka bolí hlava

0 jsk 7.3.2018

V třeskutých mrazech odstartoval filmový režisér Dušan Rapoš se svým týmem natáčení zbrusu nové výpravné pohádky Když draka bolí hlava. Počasí hned první den připravilo filmařům řadu nepředvídatelných překážek, mráz mínus 14 stupňů celsia potrápil herce i techniku a dostat se na místo prvního záběru k jeskyni Šipka ve Štramberku chtělo odvahu i fyzickou zdatnost.

Horská stezka k jeskyni se během noci proměnila v ledový vodopád a četa silných chlapů musela princi a princezně cestu na natáčení doslova prosekat. Ještě, že představitel prince Janka mladý slovenský herec Jakub Jablonský je zdatným sportovcem, takže v klidu mohl poskytnout oporu i křehké a krásné princezně Adélce, kterou v pohádce ztvární nový objev Zuzana Žáková.

Atraktivitu a přitažlivost obou herců výrazně podtrhly neotřelé a nápadité originální kostýmy výtvarnice Aleny Schaferové a při pohledu na zamilovanou pohádkovou dvojici má divák pocit, že opět konečně vidí krásnou princeznu a opravdového prince jako z klasických věhlasných pohádek.

Tagy: