ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17300 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Padesát odstínů šedi je nejprodávanější knihou ženské autorky v ČR

0 Richard Winter 3.4.2013

Erotický román Padesát odstínů šedi bylo nejprodávanější knihou ženské autorky v České republice v roce 2012. První část trilogie britské autorky píšící pod pseudonymem E. L. James byla nejen nejprodávanější knihou ženské autorky, ale překonala i autory bestsellerů z oblasti populární severské krimi. Podle neoficiálních údajů se knihy prodalo kolem 100.000 výtisků. Padesát odstínů vede i letošní týdenní žebříčky. Od té doby, co vyšel letos v lednu i druhý díl, se o první dvě místa dělí obě knihy.

Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie. V příběhu má studentka literatury Anastasia Steel za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem. Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit.

Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat – touží po ní, chce ji…ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.

Žebříček nejprodávanějších knih ženských autorek charakterizuje převaha oddechových žánrů. Vedle E. L. James se loni hodně kupovala britská autorka humoristických knížek Dawn Frenchová. V první desítce nejprodávanějších knížek roku 2012 jsou ale ještě dvě autorky – Kateřina Tučková s Žítkovskými bohyněmi, které oživily zájem také o starší román autorky, Vyhnání Gerty Schnirch, a Pražská zima Madeleine Albrightové. Po loňském odsouzení vraha spisovatelky Simony Monyové se zvedl zájem o její knihy, který výrazně stoupl také po její smrti v předchozím roce.