ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Padesát nejznámějších bajek vychází jako audiokniha

0 jsk 24.3.2020

Arnošt Goldflam, František Kreuzmann, Malvína Pachlová, Simona Postlerová a Pavel Zedníček. Pětice skvělých a osobitých herců se sešla v nahrávacím studiu, aby dala vzniknout nové audioknize, sestavené z nejlepších a nejznámějších bajek, které v průběhu věků napsali tři autoři, ikoničtí pro tento specifický literární žánr. Převyprávěné bajky Ezopa, La Fontaina a Krylova tvoří album, které Supraphon nyní vydává.

Audiokniha 50 nejznámějších bajek je přístupná nejmladším posluchačům předškolního věku, ale určitě zaujme i starší posluchače. Všechny snímky spojuje přívětivý a laskavý styl interpretace a příjemná hudba.

Bajka je literární žánr, v jehož středu stojí zvířata, rostliny nebo věci, jimž jsou připsány lidské vlastnosti. Bajka nemusí zprostředkovávat pouze ponaučení, jejím úkolem je také zpřístupnit čtenáři všeobecně známé zkušenosti, lidové moudrosti a životní pravidla. Bajka sice nabízí svému čtenáři moudra, ale měla by ho i pobavit. Forma vtipu hraje v tomto literárním žánru důležitou roli, neboť vtip z bajky vytváří zábavnou formu ponaučení.

Také si přečtěte: Roste zájem Čechů o audioknihy

Tagy: