ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12337 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pád Vladimira 5018

0 jsk 21.7.2021

O tvrdém střetu mezi utrženou lidskou animálností a tendencí společnosti vytvářet svazující systém je sólová výstava Vladimira 518 nazvaná Pád. Vernisáž se uskutečnila v úterý 20. července v pražské DSC Gallery, výstava bude k vidění do 2. září 2021.

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota. Jakýmsi příběhem je tu hledání primitivních forem jako obrana proti kalkulované estetice.

„Je to vlastně hledání primitivního výtvarného jazyka, určité antiestetičnosti, byť člověk logicky nalézá pouze další formu jiné estetiky. Popírá díky ní sice ambici po nějaké dokonalosti, nalézá ovšem jinou hodnotu, a tou je silná soustředěnost na obsah. Aspoň já to tak vnímám. Vlastně pro mě osobně je to krok někam pod tu estetiku,” přibližuje Vladimír Brož aka Vladimir 518.

Hudebník, výtvarník a vydavatel v jedné osobě bere své aktuální umělecké vyjádření jako formu sebeobrany. Ateliér vnímá jako útočiště proti bezbřehé relativitě, která čeká tam někde venku. „Protože když přestanu pracovat, tak se najednou začnu ztrácet, začnu se propadat do sebe, do tísně z existence,“ zamýšlí se člověk, v němž už od pravěku jeho tvorby probíhá titánský i niterní souboj Gorila versus Architekt.