ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4811 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pa Salieu vyhrál v anketě BBC Sound Of 2021

0 jsk 8.1.2021

Vítězem prestižní ankety BBC Sound Of 2021 se stal dvaadvacetiletý britský rapper Pa Salieu. Sledovaná událost se koná pravidelně vždy na přelomu roku a její ambicí je vybrat interpreta, který významně ovlivní tvář populární hudby v dalších měsících. Patronem je BBC a první ročník, jenž vyhrál 50 Cent, proběhl v roce 2003.

Mezi vítězi klání najdeme třeba Adele, Michaela Kiwanuku, Years & Years nebo Ellie Goulding, seznam nominovaných z minulých let kromě toho nabízí například Billie Eilish či Lewise Capaldiho.

Letos vybrala porota čítající 160 expertů a respektovaných umělců (například Billie Eilish, Stormzy, Charli XCX nebo Jorja Smith) britského mladíka s gambijskými kořeny. Pa Salieu na sebe výrazně upozornil v lednu 2020, kdy vydal debutový singl Frontline. Skladba se stala nejhranější nahrávkou roku na BBC 1xtra.

Hudební kritika vysoce cení i jeho mixtape Send Them To Coventry, jakýsi hudební kaleidoskop nejrůznějších stylů a vlivů od rapu přes grime a dancehall až k afro swingu. Kromě toho Pa Salieu spolupracoval s uznávanou umělkyní FKA Twigs. Na aktuálním singlu Energy mu hostuje zpěvačka Mahalia.