ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10408 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Owl City – senzace z Minnesoty

0 Redakce 1.2.2010

Na českém trhu se už  na konci loňského roku objevilo Ocean Eyes, album projektu Owl City z americké Minnesoty. Přestože jeho singl Fireflies zatím proplouvá zdejším hudebním éterem bez výrazně vřelého přijetí a v singlové hitparádě IFPI TOP Radio 50 byl ve třetím týdnu letošního roku na pětadvacáté příčce, svět po něm šílí.

Owl City je synthpopový projekt Adama Younga, který stojí za většinou skladeb i textů. Popularitu získal díky profilu na MySpace, který navštívilo už více než osm miliónů zájemců. Klip k singlu Fireflies dosud na stránkách youtube.com zhlédlo přes šest milionů uživatelů. Časopis Rolling Stone nazval Owl City „senzací MySpace narozenou v Minnesotě“. V anketě britského rádia BBC se projekt objevil mezi těmi, kterým bude v tomto roce nutné věnovat pozornost.

V Americe je již uvedené album zlaté. V rockové a elektronické hitparádě Billboardu stanulo na nejvyšší příčce, celkově bylo zatím nejvýš na místě osmém. Fireflies ale již mezi singly  přičichl k místu nejvyššímu a nyní si brousí zuby na britský, potažmo evropský trh.

Ocean Eyes je třetí album v diskografii Owl City. Debut Of June je z roku 2007, „dvojka“ Maybe I’m Dreaming je o rok mladší.

JŠp