ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4820 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Osvěžující letní hrátky nabídne Divadlo Bez zábradlí

0 Richard Winter 16.7.2013

Hrátky milostné, manželské, slovní i hudební nabídne i letos přehlídka Letní hraní v Divadle Bez zábradlí. Od 6. srpna do 9. září tu diváci mohou zajít na představení, která jsou v průběhu roku obvykle vyprodána. V příjemně klimatizovaném divadle vystoupí třeba Simona Stašová, Veronika Žilková, Veronika Freimanová, Karel Heřmánek, Jiří Bartoška, Martin Stropnický a další známí herci.

Program Letního hraní doplní koncert Roberta Křesťana se skupinou Druhá tráva, kde vystoupí legenda americké country a hráč na foukací harmoniku Charlie McCoy, nebo dvě představení 100 let tanga, příběh velké lásky věnované ohnivému argentinskému tangu.

“Zatímco ostatní divadla v létě lákají na otevřené scény s trochu nevyzpytatelným počasím, my zveme na hravé komedie s oblíbenými herci a také na osvědčené zpěvácké a hudební stálice, které zaručeně pobaví,” uvedla manažerka Divadla Bez zábradlí Hana Heřmánková. “Diváci tak mají možnost v klidu zajít na představení, na která se během sezóny jen těžko shánějí vstupenky,” dodala.

Patří k nim i rozverná italská komedie Luigiho Lunariho Tři muži na špatné adrese (na snímku) v režii Borise Ščedrina, kterou divadlo uvádí 14. srpna. Každý ze tří hlavních hrdinů v podání Karla Heřmánka, Bohumila Klepla a Zdeňka Žáka si splete adresu. Skoro nic tu není normálního, ale téměř všechno se dá vysvětlit.

Ke stálicím programu patří i hra Každý rok ve stejnou dobu autora Bernarda Sladea. Přímo pro Divadlo Bez zábradlí ji nastudoval režisér Jiří Menzel. V hlavních rolích věčných milenců excelují Veronika Freimanová a Zdeněk Žák. Dojemnou komedii o osudové lásce, která se dočkala i slavného filmového zpracování, uvidíme 20. srpna.

K oblíbeným milostným komediím patří dále hra úspěšného britského dramatika Alana Ayckbourna Kdes to byl(a) v noci? Opět v suverénní režii Jiřího Menzela ji uvidíme 21. srpna a 5. září. Vypráví o tom, že právě uvěřitelná odpověď na tuto otázku může být v manželství – za jistých okolností – jednou z těch zdaleka nejtěžších… Hlavních rolí se s gustem ujali Josef Carda, Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová a Jana Švandová.

Úsměvný pohled do zákulisí divadla těsně před premiérou nabídne komedie Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu světoznámého dramatika Michaela Frayna. V příběhu o tom, jak tvrdý je herecký chlebíček a jaká je to zároveň veliká legrace, uvidíme 27. srpna Rudolfa Hrušínského,Danu Morávkovou, Josefa Cardu a další herce, režisérem byl do třetice Jiří Menzel.

Zejména na Karla Heřmánka a Jiřího Bartošku se mohou diváci těšit 9. září, kdy přehlídku završí hra Milana Kundery Jakub a jeho pán – pocta Denisi Diderotovi. Tuto moudrou komedii, která je zároveň jízlivou variací na Diderotův osvícenský román Jakub Fatalista, nastudoval Ivan Rajmont.