ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7440 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ostrava se stane epicentrem soudobé hudby

0 jsk 24.8.2023

Česká premiéra opery Bernharda Langa Hrátky s Trumpem, flash-mob opera v rytmu techno-optimismu pro 2 e-koloběžky a 4 hoverboardy, Minimaraton elektronické hudby, prostorové kompozice v katedrále, připomenutí avantgardních i experimentálních děl minulého století i světové premiéry současných autorů.

To vše a mnohem více nabídne letošní ročník festivalu Ostravské dny. Ostrava se tak po dobu deseti dnů od 24. srpna do 2. září stane opět centrem soudobé klasické hudby, hudby bez kompromisů a předsudků.

V podání předních ansámblů i sólistů zazní díla více jak osmi desítek skladatelů. Vedle rezidenčních orchestrů Ostravská banda a ONO – Ostrava New Orchestra se mohou návštěvníci těšit například na německý ansámbl Ensemble Garage nebo sólisty Miroslava Beinhauera, který rozezní unikátní šestinotónové harmonium, basklarinetistu Garetha Davise, saxofonistu Roscoe Mitchella, sound designéra Matthiase Schneider-Holleka nebo sopranistku Donatienne Michel-Dansac (na snímku). V jejich podání zazní desítky světových premiér autorů z Čech i ze zahraničí.