ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5561 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Osobité spojení Kateřiny Marie Tiché a Bandjeez na emotivním albu Plamen

0 jsk 19.1.2024

Plamen, druhá studiová deska zpěvačky Kateřiny Marie Tiché, je další etapou na její vytrvalé cestě. Rodačka z Vlašimi, která začala už v roce 2012 singlem Vzpomínej, vydala po mnoha letech hledání svého rukopisu žánrově barevné a slovně nápadité autorské album Sami, za něž získala ocenění Objev roku v Cenách Anděl.

Aktuální počin do jisté míry shrnuje její již bezmála tři roky trvající spolupráci s formací Bandjeez. Ta doprovázela zpěvaččina blízkého kolegu Davida Stypku, který předčasně zemřel v lednu 2021. Tichá je znovu výhradní autorkou všech textů, na tvorbě hudby se podílela její souputnice z vydavatelství SinglTon a zároveň spřízněná duše Tereza Balonová.

„Při nahrávání druhého alba jsem měla v zádech skupinu Bandjeez. To je ohromná síla, která vám dá, mimo jiné, velkou tvůrčí svobodu. Snažili jsme se ji s producentem Ondřejem Turtákem naplno využít. Také díky tomu může vznikat ryzí hudba,“ říká stále uznávanější muzikantka, kterou si pro vystoupení na své loňské inauguraci vybral dokonce i prezident Petr Pavel.

Její přednosti vyzdvihuje také producent Ondřej Turták alias ODD: „Práce s Káťou je výjimečná, protože jde o skutečnou umělkyni, která má jasnou představu o finálním výsledku. Vůbec poprvé jsem měl ve studiu celou kapelu, protože až dosud jsem byl zvyklý většinu nástrojů nahrávat sám. Šli jsme hlavně po emocích a uvěřitelnosti.“

Deska Plamen, kterou už v září úspěšně uvedl stejnojmenný hitový singl, znamená přirozené pokračování zmíněné prvotiny Sami. Obsahuje působivě rafinované melodie, svébytné poetické texty a ční z ní Kateřinin vyzrálý a emotivní projev, prostý jakéhokoliv kýče a patosu.

„Písně na druhém albu reflektují poslední tři roky mého života. To první bylo o těžkých chvílích, hledání sama sebe a o samotě. To současné vypráví o tom, co přijde potom. O nových začátcích o smíření s tím, co bylo,“ vysvětluje autorka a interpretka.