ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19369 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Osmihodinové album skečů dvojice Lasica – Satinský

0 jsk 29.5.2024

V druhé polovině 90. let inicioval Jan Kolář, tehdejší vedoucí redaktor Českého rozhlasu v redakci zábavy, cyklus humorných improvizací v duchu dávných předscén V+W s Milanem Lasicou a Júliem Satinským jako čirou improvizaci a nadsázku.

Směsice rozmanitých témat jako například: Jak se chovat v erotickém salonu, Republikán versus monarchista, Manželství jako lidový zvyk, Nevýhody vysokého věku či Jak zacházet s kreditkou a jak s mobilem naznačuje ony odlehčené doteky lidského údělu, které jsou v podání legendární dvojice i po letech stále neobyčejně zábavné.

Lasica se Satinským nahrávali přímo z jedné vody načisto a celkem bylo natočeno šestatřicet dílů, z nichž jedenáct, pořízených v roce 2001, vydává nyní Supraphon ve spolupráci s Českým rozhlasem na CD-MP3 pod názvem Milan Lasica a Július Satinský – Škola života / Kurs pro začátečníky, starší a pokročilé. Každý výstup je doplněn písní, která s příběhem souvisí, přičemž Milan Lasica mnohé z nich sám nazpíval.

Dramaturg a spolupracovník produkce mluveného slova vydavatelství Supraphon Jan Kolář uvedl: „Album Škola života v délce přes osm hodin připomíná, jak byl humor Lasici se Satinským svébytný a vzácný. Vznikal totiž na vzájemném slyšení, intelektuální souhře, kdy jeden nápad podněcoval druhý. A jen stěží se dalo určit, kdo je nahrávač a kdo gagman. Obě tyto role se v nahrávkách pravidelně střídají a snad jenom rozdíl temperamentů občas prozradí, že Satinský je rodem vypravěč, a Lasica spíš lakonický komentátor.“