ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5403 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Osmdesátiletá šéfka agenta Jamese Bonda Denchová uvažuje o tetování

0 Richard Winter 30.1.2015

Britská oscarová herečka Judi Denchová se chce k nedávným 80. narozeninám nechat tetovat. V úvahu podle ní přichází indický symbol pro život a lásku. “Jsem v pokušení, abych si k 80. narozeninám nechala udělat tetování,” prozradila herečka, která v několika bondovkách ztvárnila postavu M, šéfky agenta Jamese Bonda.

Herečku prý v jejím rozhodnutí povzbuzuje i dcera Finty. Denchová uvažuje ozdobit své tělo indickým symbolem, jenž “údajně znamená život, lásku a to všechno”. Denchová ale připustila, že si není jistá, zda jí byl vysvětlen pravý význam.

Při svých kulatých narozeninách, které oslavila minulý měsíc, si Denchová zakázala všechny otázky týkající se stáří a důchodu. Slova starý, osmdesát, a jít do důchodu jsou v mém domě zakázány,” řekla Denchová, která hrála také ve filmech jako Paní Brownová nebo Zamilovaný Shakespeare, který jí vynesl Oscara. Času na odpočinek prý má dost o víkendech a dnech pracovního volna.

Judith Olivia Denchová se narodila 9. prosince 1934 v Yorku. Vynikla zpočátku na divadle (poprvé hrála Ofélii v Hamletovi v roce 1957), a to hlavně v shakespearovských rolích. Ceněný byl i její výkon ve Wildeově komedii Jak je důležité mít Filipa (2002). Ve filmu debutovala už v roce 1964 (Třetí tajemství), brzy dostala i první role v televizních seriálech. Za roli Laury v seriálu A Fine Romance obdržela cenu britské filmové akademie BAFTA.

Průlomem pro herečku se stalo historické drama Paní Brownová, kde ztvárnila postavu britské královny Viktorie, a za které obdržela v roce 1998 Zlatý glóbus a nominaci na Oscara. V následujícím roce prodala své zkušenosti z shakespearovských divadelních her v romantickém filmu Zamilovaný Shakespeare a za roli anglické královny Alžběty I. obdržela cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

V roce 2001 získala cenu BAFTA a Zlatý glóbus za televizní film Poslední sexbomby. V průběhu šesti let byla celkem čtyřikrát nominována na Oscara (filmy Iris / Příběh jedné ženy, Show začíná, Zápisky o skandálu a vedlejší role v Čokoládě). Byla od roku 1971 vdaná za herce Michaela Williamse, jejich manželství ukončila až Williamsova smrt.

Byla vyznamenána Řádem britského impéria a v roce 2005 jí byl udělen Řád společníků cti. Nejnovějším filmem s Denchovou v hlavní roli je komedie Druhý báječný hotel Marigold, která do českých kin vstoupí 2. dubna.

Foto: Wikipedia/Caroline Bonarde Ucci