ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4672 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oslava Mozartových narozenin ve Stavovském divadle v Praze

0 jsk 26.1.2020

Hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart se narodil 27. ledna 1756 a pražské Národní divadlo den narození tohoto génia každoročně slaví uvedením koncertu Mozartovy narozeniny ve stavovském divadle.

Letošní Mozartovy narozeniny 2020 aneb U Mozartů jako doma – Wolfgangovy komorní skladby, písně, stesky a žerty se poprvé v jedenáctileté historii odehrají bez účasti orchestru a dirigenta. Hlavními gratulanty Mistrových narozenin budou výteční sólisté Opery Národního divadla a skvělí hudebníci z jeho orchestru.

V pondělí 27. ledna od 19 hodin ve Stavovském divadle, úzce spojeném s proslulým skladatelem, nebudou znít operní árie, ani slavné symfonie či instrumentální koncerty. Zato jste však zváni přímo k Mozartům domů. Bude patrné, jak to vypadá, když Mozart s Konstancí nemohou najít stužku ke klobouku, jaký dárek dal dvacetiletý skladatel k svátku své sestře Nannerl, prostor dostane několik jeho písní plných hudební krásy, něhy, stesku i humoru. Koncert vyvrcholí uvedením Serenády B dur, tzv. Gran Partity, kterou proslavil mimo jiné Miloš Forman ve svém Amadeovi. Návštěvníkům narozeninového koncertu zazpívají sólisté Opery Národního divadla.

(foto: Wikipedia)