ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7435 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oscarový spisovatel Michael Cunnignham představí v Praze nový román By Nightfall

0 Redakce 13.10.2010

Na pozvání Nadačního fondu Festival spisovatelů Praha přilétá do České  republiky ceněný americký autor Michael Cunningham. Mezi čtvrtým a šestým listopadem představí svůj nový román By Nighfall.

Svou pražskou návštěvu zahájí Cunnignham autorským čtením a moderovanou diskuzí v Americkém centru v Praze ve čtvrtek 4. listopadu od 18 hodin. Na druhý den se představí v divadle Viola, kde přečte úryvek ze svého nového románu By Nightfall. Večerem provede prezident Festivalu spisovatelů Praha Michael March. V prostorách galerie Louvre je na sobotní odpoledne připravena neformální diskuze spojená s autogramiádou románu Hodiny (Odeon). Tlumočit ji bude Jindra Dvořáková. Setkání v Americkém centru i galerii Louvre budou pro veřejnost přístupná zdarma.     

Nositele Pulitzerovy ceny Michaela Cunninghama proslavil především román Hodiny, později také zfilmovaný a oceněný Oscarem. Jeho dílo ale čítá šest románů, z nichž kromě Hodin dosud česky vyšly dva – Domov na konci světa a Vzorové dny. Cunningham se řadí mezi nejčtenější a nejdiskutovanější současné americké prozaiky, i proto, že se svým dílem snaží odpovídat na tíživé otázky lidské civilizace i života jednotlivců. V Praze uvede nový román By Nightfall, který měl americkou premiéru na konci září tohoto roku.

Další informace o návštěvě Michaela Cunnighama najdete na webu Nadačního fondu Festival spisovatelů Praha www.pwf.cz