ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oscarový favorit Špinavý trik má další cenu, tentokrát SAG

0 Richard Winter 20.1.2014

Americké Sdružení filmových a televizních herců (SAG) ocenilo kriminálku Špinavý trik jako film s nejlepším hereckým obsazením. Cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli si odnesla Cate Blanchettová za svůj výkon ve snímku Jasmíniny slzy, nejlepším hercem v hlavní roli byl vyhlášen Matthew McConaughey za účinkování ve filmu Klub poslední naděje.

Ve Špinavém triku účinkovali Bradley Cooper, Amy Adamsová, Jennifer Lawrenceová a Christian Bale. Kriminálka má spolu s vesmírným thrillerem Gravitace také nejvíce nominací na Oscara. Každý ze snímků byl nominován v deseti kategoriích.
V případě Špinavého triku se jedná o další z mnoha ocenění. R

etro kriminálka režiséra David O. Russella mimo jiné již obdržela ocenění sdružení kritiků v New Yorku pro nejlepší film, scénář a herečku ve vedlejší roli Jennifer Lawrencovou. Od členů Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu pak snímek získal tři Zlaté globy za za nejlepší komedii a muzikál, stejně jako pro herečku v hlavní i vedlejší úloze – pro Amy Adamsovou, respektive pro Jennifer Lawrenceovu.

Ceny SAG jsou stejně jako Zlaté globy považovány za dobrý ukazatel toho, kdo v březnu získá Oscara. Udílení ocenění SAG je ostře sledovanou součástí hollywoodské sezóny rozdávání cen, která vyvrcholí 2. března vyhlášením cen Americké filmové akademie, Oscarů. Právě herci – SAG sdružuje asi 100.000 herců pracujících v USA – tvoří jednu z největších skupin hlasujících o udílení Oscarů.

Herecká asociace oceňovala také představitele z televizních projektů. Nejlepšími herci v televizních filmech se staly legendy známé především z pláten kin. Michael Douglas získal ocenění za svůj herecký výkon ve filmu televize HBO Liberace! a Helen Mirrenová za účinkování ve filmu Phil Spector, který je rovněž z produkce HBO.

Několik ocenění posbíral sitcom z produkce ABC Taková moderní rodinka, který byl vyhlášen za nejlepší komediální seriál a Ty Burrell se stal nejlepším hercem komediálních seriálů. Nejlepší televizní komediální herečkou pak byla vyhlášena Julia Louisová-Dreyfusová ze seriálu Viceprezident(ka). Drama Klub poslední naděje bylo oceněno v kategorii nejlepšího herce ve vedlejší roli, kterou vyhrál Jared Leto. Cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli pak dostala Lupita Nyong’oová ze snímku z otrokářské éry v Americe 12 let v řetězech.

SAG udělilo cenu za celoživotní dílo 81leté Ritě Morenové známé například z filmového zpracování muzikálu West Side Story.