ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12805 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Orchestr Berg slaví dvacet let

0 jsk 27.4.2021

Orchestr Berg má rád netradiční projekty. Pro svou dvacátou sezónu si objednal dvacet krátkých skladeb, které jsou určené k provádění společně se znějící sirénou. A to může být prakticky kdekoliv, na koupališti, v parku i na univerzitě.

Druhá desítka těchto originálních kompozic se nyní uchází o přízeň široké veřejnosti prostřednictvím speciální poslechové soutěže. Na webu www.hudbaksirene.cz si je můžete vychutnat jako audio nebo video a díky hlasům, které pošlete svým favoritům, můžete získat některou z pěkných cen. Vítězné dílo zahraje Orchestr Berg živě, až to situace dovolí.

„Všichni skladatelé se museli popasovat s netradičním zadáním, společně jsme pečlivě vybírali místa konání akcí. Někteří chtěli sirénu hlasitější, jiní naopak tišší, řada z nich psala pro svou bývalou školu nebo současné působiště, v jednom případě jsme do vzniku skladby i jako interprety dokonce aktivně zapojili studenty gymnázia,“ uvádí Eva Kesslová, ředitelka Orchestru Berg a dramaturgyně projektu.

Kromě škol, univerzit nebo vědeckých institucí zazněly novinky například v bazénu, na koupališti, v tiskařské dílně, v kostele i v parku. K velkému množství lidí se toto osvěžení uprostřed všedního dne dostalo i díky přímým přenosům Českého rozhlasu, který je partnerem projektu a který realizoval i live videa na Facebooku.