ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6863 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oprah Winfrey převzala čestného Oscara za charitativní činnost

0 Redakce 14.11.2011

Vlivná americká moderátorka Oprah Winfreyová v Los Angeles převzala čestného Oscara za charitativní činnost. Ocenění udílí americká Akademie filmových věd a umění za mimořádnou činnost v odvětví.Za dlouholetou filmovou kariéru letos dostali čestné Oscary americký herec James Earl Jones a maskér Dick Smith.

Cenu Jeana Hersholta v podobě sošky Oscara převzala moderátorka, kterou časopis Forbes letos zařadil mezi dvacítku nejmocnějších žen světa, a výročnním zasedání akademie od mladé ženy, jíž grant moderátorčiny nadace umožnil studovat.

Sedmapadesátiletá Winfreyová byla nominována na Oscara jako nejlepší herečka za svoji filmovou prvotinu Purpurová barva z roku 1985.

Smith, který je považován za otce maskérů, získal zlatou sošku Oscara v roce 1984 za film Amadeus režiséra Miloše Formana. Mezi další známé filmy, na kterých se podílel, patří Kmotr, Vymítač ďábla a Taxikář.

Osmdesátiletý filmový veterán James Earl Jones účinkoval ve více než 50 filmech. V roce 1971 byl nominován na Oscara výkon v dramatu ze sportovního prostředí The Great White Hope (Velká naděje bílých). Fanoušci znají jeho hlas jako Dartha Vadera ve Hvězdných válkách, hrál i ve filmu Hon na ponorku. V současné době účinkuje ve hře Řidič slečny Daisy v londýnském divadle Wyndham's Theater, kde mu cenu předal herec Ben Kingsley.

Slavnostní ceremoniál udílení cen se v Los Angeles uskuteční až 26. února.

rwi