ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13390 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Opera Achnaton v našich kinech

0 jsk 3.8.2023

Hudební událost podzimu 2019, opera Achnaton současného hudebního skladatele Philipa Glasse, se vrací na plátna kin díky možnosti uvést ji jako záznam přímého přenosu z MET Live in HD sezóny 2019/20.

Záznam hudebně, pěvecky i vizuálně působivého představení uvede pražské kino Aero již tuto neděli 6. srpna od 15 hodin a kino Světozor v sobotu 9. září od 19 hodin.

V roce 2017 obdržela tato inscenace britskou cenu Olivier za nejlepší novou operní produkci. V titulní roli egyptského faraona, který chtěl ve své říši nastolit nové náboženství a přál si, aby lid uctíval jen jediného boha, září mladý kontratenorista Anthony Roth Costanzo. Ve svém debutu v Met se představila mezzosopranistka J’Nai Bridges v roli Achnatonovy nevěsty Nefertiti a sopranistka Dísella Lárusdóttir v roli faraonovy matky, Královny Teje. Zachary James je doprovodí jako Amenhotep III.

Inscenaci režíroval Phelim McDermott a nabídl v ní neobyčejně poutavé vizuální zpracování, k jehož vrcholům patří i umění žonglérů ze souboru Gandini. Orchestr ve svém debutu v Metropolitní opeře řídila dirigentka Karen Kamensek.

Tagy: ,