ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Online festival Prix Bohemia Radio zná vítěze 36. ročníku

0 Redakce 27.10.2020

V pořadí 36. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jehož vyhlašovatelem je Český rozhlas, představil na slavnostním vyhlášení tři nejlepší tvůrce děl v kategoriích Dokument, Reportáž, Drama a Multimédia.

Každý poslechový den byla nezávisle na odborné porotě udělena Cena studentů. Cena Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře byla porotou prezídia Herecké Asociace udělena Ondřeji Brouskovi (na snímku) za hlavní roli Dmitrije Šostakoviče ve hře Tři životy Dmitrije Šostakoviče.

Soutěžní kategorie Dokument nabídla pohled do světa milovníků ptactva, cestu za vlastním já i svědectví o lidských traumatech. Finálová díla v mezinárodní sekci Reportáž zase zavedla posluchače k problematice mexicko-americké hranice nebo přiblížila situaci romské kolonie v malé vesničce nedaleko maďarské metropole.

Drama nabídlo dramatický epos, hororovou povídku nebo pohádku. Oficiální premiéru měla při letošním ročníku sekce Multimédia. Druhá mezinárodní sekce představila projekty, které inovativním způsobem zpřístupňují konzumaci audia a posluchačům nabízí nejenom zvuk, ale také interakci s dalším obsahem.

„Rád bych pogratuloval vítězům a zároveň bych chtěl poděkovat všem, kteří se na organizaci festivalu v této netradiční podobě podíleli. Posláním Prix Bohemia Radio je zvyšovat kvalitu rozhlasové tvorby, která vytváří a šíří kulturní hodnoty. A právě to je v této nelehké době velmi důležité,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Slavnostní vyhlášení přenášely živě stanice Český rozhlas Vltava a Český rozhlas Olomouc.

(foto: Khalil Baalbaki)