ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24257 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

OneRepublic napsali skladbu Better Days během karantény

0 jsk 30.3.2020

Americká skupina OneRepublic vydala nový singl Better Days. Vznikl během dobrovolné karantény jejích členů. Píseň je plná naděje a vyzývá lidi k optimismu. Část výnosu z prodeje singlu poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadace MusiCares na pomoc umělcům, jejichž živobytí bylo ovlivněno pandemií.

Skladba vznikla za méně než týden, kdy se kapela dozvěděla, že pandemie COVID-19 vzala svět útokem. Podle Ryana Teddera se píseň přímo inspirovala probíhající pandemií koronaviru, která převrátila život naruby lidem na celé Zemi. Kapela ale předpovídá konec tohoto chaosu v blízké budoucnosti.

„WHO vyhlásila světovou pandemii během našeho posledního týdne před termínem ukončení nahrávání pátého alba. Několik z nás bylo nevědomky vystaveno osobě infikované COVID-19 v Londýně a skončilo ve dvoutýdenní karanténě v mém studiu v Los Angeles,“ prozradil lídr kapely.

„V té době nám zbývalo dokončit poslední dvě skladby a jedna z nich byla právě Better Days,“ informoval Tedder v prohlášení. „Píšeme o skutečných zážitcích a událostech, které se nám stanou. Toto je to, co se stane, když píšete písně během krize.“

Formace OneRepublic vyzývá fanoušky, aby se stali součástí videa k písni Better Days, zasláním svých videí. Ta by měla zachycovat buď dobré skutky udělané z domu nebo lidi, kteří v první linii poskytují pomoc během pandemie. Kapela tak chce vyzvednout sounáležitost celého světa, která je v těchto těžkých časech nesmírně důležitá.