ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ondřej Ruml vydal první vánoční album

0 jsk 21.11.2018

Ondřej Ruml vydal začátkem listopadu ne zcela tradiční album Zapomenutý příběh. Písně o lásce a světle, které si v sobě nese každý z nás, nyní doprovodí epický klip k písni Králové.

Králové jsou jednou z písní vánočního příběhu, který album vypráví. Režisérem klipu je Zdeněk N. Bričkovský, autor Zapomenutého příběhu. „Videoklip Králové je natočený jako Ondrova vzpomínka z dětství na osobní setkání se Třemi králi… Ano, my všichni máme možnost dnes a denně tyto ´dávné´ příběhy prožívat, zpřítomňovat je, nechat je prostupovat do svého ´obyčejného´ života, být pozorovatelem a zároveň /chceme-li/ i aktérem těchto posvátných událostí,“ říká režisér.

Klip nasnímal vynikající český kameraman Martin Štěpánek. „Spolupráce s ním mě nadchla. Svému řemeslu opravdu rozumí. Přesně věděl, co chce. Takový způsob práce mě baví… Minipříběh, který se v klipu odvíjí, jsem několikrát osobně zažil – ať už z jedné nebo z druhé strany. Jsem rád, že se nám ho do klipu podařilo dostat,“ připojuje se Ondřej Ruml.

Písně Zdeňka N. Bričkovského  spolu s nejznámější koledou Narodil se Kristus Pán v aranžích Davida Rottera protkané průvodním slovem Boleslava Polívky vyšly 9. listopadu na CD a digitálních službách. Většinu z nich představí Ondřej Ruml i naživo na svých vánočních koncertech.

Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. S albem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nejen posluchače, ale i hudební kritiky, kteří ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné.

Na následujícím a cappella albu Nahubu (2016) plně potvrdil svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Zdeněk N. Bričkovský je český filmový, televizní a divadelní režisér, scenárista, kameraman a producent. Na tomto albu se představuje jako skladatel a textař. David Rotter je etablovaný hudebník a skladatel, zejména filmové a scénické hudby.