ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5007 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ondřej Ruml odjel na Kubu a natočil si tam klip

0 jsk 26.4.2018

Ondřej Ruml představuje videoklip k další písni z alba Nahubu. Tentokrát si vybral světoznámou píseň Chan Chan, kterou upravil do vokální podoby a ve které vzdává hold kubánským muzikantům, hlavně pak samotnému autorovi písně jménem Máximo Francisco Repilado Múňoz známého pod pseudonymem Compay Segundo.

„Kubánská hudba je nesmírně pestrá a plná temperamentu. Rytmicky je to úplně něco jiného, než na co jsem zvyklý ze swingu nebo jazzu a to mě fascinuje,“ říká zpěvák. Pro záběry do nového videoklipu k tomuto slavnému evegreenu se proto vydal na svou oblíbenou Kubu. Natáčel však trochu netradičně na telefon.

„Rozhodl jsem se, že budu točit na svůj iPhone 7, který disponuje slušnou kvalitou záběrů. Díky tomu se mi navíc podařilo být mnohem nenápadnější, než kdybych s sebou měl celý štáb s velkou kamerou. Výsledkem jsou autentické záběry, které zachycují tu jedinečnou atmosféru, kterou Kuba oplývá,“ popisuje Ondřej okolnosti netradičního natáčení, při kterém mu pomáhala i jeho kubánská manželka Doris Martinez.