ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27564 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ondřej Pivec vystoupí s americkou zpěvačkou Kennedy na Music Festiwallu

0 Redakce 19.6.2018

Jeden z Čechů oceněných Grammy, Ondřej Pivec, vystoupí v pátek 7. září na Music Festiwallu 2018 v pražském modřanském areálu Kytary.cz.

Český klávesista a hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec se potkal s rodačkou z michiganského Belleville Kennedy vlastně náhodou. Potřebovala záskok, někdo jej doporučil, a tak mu zavolala na jedno ze svých hraní v newyorském klubu Groove v Greenwich village. To byl rok 2013. „Neznali jsme se, nic jsem neuměl, myslím, že se mnou ani hrát nechtěla, ale prostě nikdo jinej nemohl,” usmívá se Ondřej při vzpomínce na prvopočátky hraní s osobitou zpěvačkou. „Že z toho bude teď už pětileté hluboké přátelství a každodenní hudební jízda jsme opravdu netušili! Jsem ráda, že jsme se potkali, stala se z nás duše Kennedy Administration a myslím, že si už ani neumíme představit naše hudební životy bez toho druhého,” dodává Kennedy.

Jejich hudba odráží touhu objevovat. Pocítíte v ní soul, funk, pop, bossa novu i RNB křísnuté jazzem a gospelem. „Nikdy jsem nechtěla, aby nás lidi strkali do škatulky,” vysvětluje Kennedy. „Toužím po svobodě, po kreativitě. Oba hudbou prostě žijeme, tak proč bychom nemohli zkusit od každého trochu? Cpát skladby do jediného žánru přece hudební svobodu úplně popírá.”

Ondřeje můžete také slyšet po boku amerického zpěváka Gregoryho Portera, kde hraje na Hammondovy varhany, s Kennedy Administration volí klávesové nástroje Nord. Kennedy Administration čeká v létě a na podzim účast na několika mezinárodních hudebních festivalech. Pro české fanoušky mají nejbližší koncerty 30. června a 1. července v Black Sea Aréně v městečku Shekvetili v Gruzii, kde otevírají večer hlavní hvězdě, Siru Eltonu Johnovi.

V České republice si Ondřeje a Kennedy můžete přijít poslechnout 7. září na Music Festiwallu pod hlavičkou Kytary.cz v pražských Modřanech. 8. září je také možné přihlásit se na workshop s Ondřejem Pivcem.