ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7221 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ondřej Hejma si nadělil k sedmdesátinám album

0 jsk 4.2.2021

Ondřej Hejma, zpěvák skupiny Žlutý pes, včera oslavil sedmdesáté narozeniny. Nadělil si k nim Dáreček. Vyjde v pátek 5. února. Na svém sólovém albu, které je výsledkem pětiletého úsilí, nabízí devět nových nahrávek, které autorsky i stylově pokrývají celý jeho současný svět inspirovaný nejenom klasickým blues (Finanční tíseň), ale i folkem (Slepou uličkou), indie rockem (Evropanka Blanka) i vokálními harmoniemi kalifornského west-coastu (Bytosti).

„Vždycky jsem měl slabost pro písničkovou tvorbu šedesátých let, kde se právě všechny tyhle žánry spojují. Hledal jsem parťáky, kteří by to se mnou dali dohromady, a tak vzniklo příležitostné sdružení pro klubové koncerty, a nakonec tohle album. Něco jako Traveling Wilburys.“.

Ondřej Hejma nahrál album s Kateřinou Pelíškovou z kapely Gaia Mesiah a mladým písničkářem Jiřím „Nickem“ Trpákem. Všichni tři se na výsledku podílejí jak autorsky, tak interpretačně. Kromě původních písní na albu zazní i Dylanova Desolation Row a Angel from Montgomery, kterou napsal nedávno zesnulý John Prine. „Dylan je klasika. Ten dotyk génia mě vždycky baví, takže jsem ani tentokrát neodolal. John Prine bylo naopak zjevení, vůbec jsem ho neznal a teprve nedávno jsem se dozvěděl, že je to Dylanův nejoblíbenější písničkář,“ vysvětluje výběr Hejma, který obě coververze opatřil českými texty.

(foto: Lubo Špirko)